Zverte sa do rúk odborníkov francúzskej spoločnosti Desjoyaux!

Pri značke Desjoyaux je radosť z kúpania zaručená naším know-how. Naša pozícia svetovej jednotky v zapustených bazénoch je pre vás zárukou kvality.

FRANCÚZSKA RODINNÁ FIRMA

Sme francúzska rodinná firma, ktorá je hrdá na svoje hodnoty. Vo francúzskom výrobnom závode rodiny Desjoyaux, pochádzajúcej z okolia mesta Saint-Etienne, sa dodnes projektujú a vyrábajú konštrukcie bazénov, bazénové schodiská aj dlažby a exportujú sa do celého sveta.

JEDINEČNÝ KONCEPT

Inovácia, jednoduchosť… to je filtrácia bez potrubných rozvodov a dômyselná, trvanlivá konštrukcia umožňujúca ľahkú a bezpečnú výstavbu… To je jedinečný koncept, ktorý necháva viac miesta pre vaše potešenie.

KOMPLEXNÁ PONUKA

Ponuka Desjoyaux ide ďalej než len k bazénu. …rieši jeho príslušenstvo, doplnky k bazénom, dekorácie, roboty, zastrešenie… Desjoyaux je bazén, ktorý využijete na tisíc spôsobov.

EKOLOGICKÉ BAZÉNY

Vďaka dômyselnému úspornému systému filtrácie majú bazény Desjoyaux menšiu spotrebu vody a predchádzajú tak plytvaniu vodou. Menšia je aj spotreba chémie na ošetrenie vody, prípadne soli, čím šetria životné prostredie a aj vaše prevádzkové náklady. Aj samotný výrobný závod v údolí Loiry vo Francúzsku získal certifikát za ekologický prínos.

V 80 KRAJINÁCH SVETA

S našou sieťou 450 predajcov v 80 krajinách sveta sme k vám blízko a môžme vás sprevádzať pri výstavbe a užívaní bazéna. Už pre 200 000 rodín sme vytvorili prázdninové prostredie priamo u nich doma. Desjoyaux je svetovou jednotkou v betónových zapustených bazénoch a značkou spoľahlivosti už 50 rokov.

Dávame záruky medzinárodnej spoločnosti pre dokonalý pokoj vašej duše!

Technológia DESJOYAUX

Radosť z kúpania zaručená naším know-how!

Výstavba vášho bazéna je jadrom našej práce vo firme Desjoyaux! Vaša absolútna spokojnosť s bazénom spočíva v jeho bezchybnej montáži. Preto firma Desjoyaux vsadila na technické inovácie v kombinácii s overenými postupmi. Investuje do kvality a jednoduchosti systému, aby tak predišla možným komplikáciám a ušetrila starosti zákazníkom. Jej inovatívnymi prvkami sú jednoliaty betónový skelet bez otvorov, výstelka z fólie, ktorá je ľahko vymeniteľná a filtračná kompaktná jednotka.

1. Betónová konštrukcia metódou strateného debnenia

Priamo na mieste sa panely vyplnia armovaním a zalejú betónom v jedinom kroku tak, aby došlo k pevnému spojeniu dna a stien a vytvorila sa monolitická samonosná konštrukcia.
Stratené debnenie sa používa pri stavbe bazénov rôznych tvarov. Je vyrobené z tvrdeného polypropylénu. Odoláva pôsobeniu zemských vplyvov, zaručuje pevnosť a vďaka samostatnej konštrukcii môže byť umiestené do akéhokoľvek terénu. Vytvorením tohto systému boli dosiahnuté a zvýraznené všetky výhody betónových konštrukcií bazénov. Po odliatí sa dno z armovaného betónu vyrovná. Bazén je tak pripravený na inštaláciu linera.

2. Priemyselne zvarovaný liner

Firma Desjoyaux ponúka priemyselne zvarovanú fóliu – liner na mieru, záruku dokonalých zvarov.
Tá sa upevní pomocou upevňovacieho profilu k hornému okraju strateného debnenia a prekryje celé dno aj steny. Výhoda upevňovacieho profilu umožňuje aj po rokoch vymeniť liner doslova „na počkanie“ bez akýchkoľvek stavebných zásahov.

3. Využitie kompaktnej filtračnej jednotky

Exluzívny filtračný systém Desjoyaux bol inšpirovaný závesnými motormi člnov a je navrhnutý tak, že sa vyhnete zdĺhavým a nákladným prácam pri vedení podzemných potrubí a zároveň znižuje riziko úniku vody, keďže nevyžaduje žiadne otvory v stene bazéna. Integrovaná filtračná jednotka sa buď zavesí na stenu bazéna, alebo zabuduje do steny.

Filtračné jednotky sú dodávané so svetlom, filtračnou kapsulou a elektrorozvádzačom s časovým spínačom. Pri použití protiprúdu s výkonom 50 m3/hod dosahuje prúdiaca voda rýchlosť až 24 km/hod a ponúka sa tak možnosť rekreačného plávania. Filtračná jednotka má dve komory. V prednej, ponorenej do bazéna, prebieha filtrácia cez filtračné vaky, ktoré majú vyššiu hustotu, a teda aj účinnosť ako piesková filtrácia. Košík na hrubé nečistoty zároveň slúži ako priestor pre vloženie tabletiek na chemickú úpravu vody. Zadná komora, ktorá je tiež ľahko prístupná zhora, má priestor pre čerpadlo a elektrolýzu a tiež pre potrebné prípojky k tepelnému čerpadlu. Preto tento systém nevyžaduje budovanie žiadnej šachty, ani vodovodných či kanalizačných prípojok.

Obsluha bazéna je preto maximálne jednoduchá!